Časté dotazy

MÁTE V BAZÉNU ŘASY?

 

Řasy mohou mít různé zbarvení (nejčastěji zelené, hnědé nebo černé) a na několik dní vám znemožní užívání bazénu. Vodu nejdříve ošetřete dezinfekcí s rychlým účinkem – KYSLÍK XXL. Dávkujte 0,1dcl/ 10 m3 vody dle návodu a nechte působit alespoň po dobu jednoho oběhu filtrace. Následně použijte přípravek ŘASA XXL 70g/10m3 vody a nechte účinkovat. Bazén nezakrývejte neboť sluneční paprsky podporují a zvyšují účinky přípravku. Poté je zapotřebí stěny i dno bazénu očistit mechanicky od odumřelých řas a vodu vyvločkovat FLOKUL XXL. Dávkování se může zvýšit až na 100g/10m3 vody a to v závislosti na znečistění. Doba působení je cca 12 hodin při vypnuté filtraci. Nečistoty se pomocí flokuantu shluknou do vloček a usadí se na dně bazénu. Vysávání vloček ze dna neprovádějte přes filtraci. Filtr není schopen pojmout naráz tolik nečistot a vločky by se přes filtr vracely zpět do bazénu. Nezapomeňte na zpětný proplach. Než se ve filtraci tlakem vody zvedne písek a než se začne proplachovat, prvních 50-100 l vody teče čistých a teprve potom se začne vyplavovat nečistota. Zpětný chod zastavte po třech minutách, až zase poteče čistá voda. Po tomto procesu by váš bazén měl být zbaven řas a opět připraven ke koupání. Po třech dnech proveďte běžnou údržbu vody a dle potřeby vyčistěte filtraci.
 

 

VODA V BAZÉNU JE ZAKALENÁ NEBO TMAVÁ?

 

Tyto problémy způsobují látky které jdou špatně odstranit. Přidáme FLOKUL XXL v množství 40g/10m3 , při velkém znečištění až 100g/10m3. Vzniknou vločky které mají schopnost na sebe vázat nečistoty. Ty se potom zachytí ve filtru nebo je odsajeme ze dna. ( doporučuji dávkovat večer na chvilku pustit filtraci jen na promícháni vody a vypnout filtrování aby se vločky nerozbily v motoru filtrace ale společně se špínou sedly ke dnu, ráno je lze jednoduše odsát ze dna bazénu). Vysávání vloček ze dna neprovádějte přes filtraci. Filtr není schopen pojmout naráz tolik nečistot a vločky by se přes filtr vracely zpět do bazénu. Nezapomeňte na zpětný proplach. Než se ve filtraci tlakem vody zvedne písek a než se začne proplachovat, prvních 50-100 l vody teče čistých a teprve potom se začne vyplavovat nečistota. Zpětný chod zastavte po třech minutách, až zase poteče čistá voda. Po třech dnech proveďte běžnou údržbu vody a dle potřeby vyčistěte filtraci.

 

VODA JE SICE ČIRÁ, ALE TMAVÁ?

 

Zvýšíme obsah KYSLÍKU XXL až na 5dcl/10m3 a dávku FLOKUL XXL zvýšíme max. na 100g/10m3 (!! Pouze výjimečně v případě nutnosti!) a obvyklým způsobem odsajeme kaly. Většinou však pomůže pouhé zvýšení KYSLÍKU XXL.

 

ÚPRAVA PH VODY: ZBYTEČNOST NEBO NUTNOST?

 

Ideální hodnota pH bazénové vody je 7,2 -7,6. Pokud je pH vody ve vašem bazénu mimo tuto vymezenou oblast, většinou vám začínají problémy. Na hodnotě pH je přímo závislá účinnost většiny dezinfekčních prostředků. Naše přípravky snižují hodnotu pH a naopak koupání, lidský pot a tvorba řas ji zvyšuje. Proto není potřeba většinou pH upravovat a tím vynakládat další peníze. Je potřeba čas od času pH změřit ale na to stačí obyčejný proužek a není potřeba drahý tester. Ale to že není pH v pořádku zjistíte pouhým okem a to tak že se voda kalí.