Čištění bazénu

Jarní čištění bazénu

Pečlivé vyčištění bazénu zjednodušuje další údržbu vody. Pokud jste bazén před zazimováním vyčistili, ošetřili vodu a dobře ho zakryli, pak stačí očistit stěny nad úrovní hladiny a dopustit vodu do plného stavu. Jestliže byl bazén zazimován narychlo, potřebuje očistu, při které je nutné odstranit všechny nečistoty. Po naplnění bazénu zkontrolujte filtrační zařízení a můžete přistoupit k ošetření vody, tj. k dezinfekci startovací dávkou KYSLÍK XXL Ideální hodnota pH bazénové vody je 7,2-7,6. Pokud je pH vody ve vašem bazénu mimo tuto vymezenou oblast, většinou vám začínají problémy. Na hodnotě pH je přímo závislá účinnost většiny dezinfekčních prostředků. Naše přípravky snižují hodnotu pH a naopak koupání a lidský pot ji zvyšuje. Proto není potřeba většinou pH upravovat a tím vynakládat další peníze.

Při přípravě bazénu na novou sezónu je důležitá i důkladná dezinfekce, protože i když se vám voda po prvním napuštění bude zdát čistá, je v ní obsaženo velké množství mikroorganizmů, které by mohly mít negativní vliv na vaše zdraví. Na prvotní ošetření se používá přípravek KYSLÍK XXL, který rychle a účinně vodu dezinfikují. Hodnota kyslíku v bazénu by se měla pohybovat v oblasti 5-10 mg/l.

 

Konečně léto!

Hurá! Konečně můžeme naši investici do bazénu naplno užít. Ale...! Aniž bychom chtěli malovat čerta na zeď, řada z nás má vodu teplou téměř jako ve vířivce a čím více překročila 23°C, tím rychlejší jsou i biologické a biochemické procesy. Nenechme se zmýlit tím, že dnes máme vodu pěknou. Nedostatek dezinfekce a oxidačního přípravku "uvolní ruce" všem živočišným i rostlinným mikroorganismům a o zelenou vodu jistě nikdo z nás nestojí. Pravidelná dezinfekce a doplňování potřebných přípravků je rozhodně levnější než náprava škod. Se zvyšující se teplotou vady je potřeba i zvyšovat dávkování prostředků na údržbu vody, prodloužit dobu filtrace a častěji čistit i filtrační zařízení. Doporučujeme vodu nepřehřívat a udržovat ji okolo 23°C, taková voda příjemně ochladí v parném létě a zároveň se jednodušeji ošetřuje.

 

Zazimování bazénové vody

Uživatelé bazénu se dělí na dvě skupiny. První skupina na jaře vodu vypustí (bez problému s ní mohou zalít zahradu) a na novou plaveckou sezónu napustí čistou vodu. Druhé skupině je líto vodu vypustit a rozhodne se pro pročištění vody a její opětovné užívání. Při zazimování se neřídíme počasím, ale teplotou vody v bazénu. Zazimování provádíme, když se teplota vody ustálí okolo 12 °C. Jak tedy provést samotné zazimování bazénové vody? Vodu nejdříve ošetřete KYSLÍKEM XXL 5dcl/10m3a proveďte zpětný proplach filtrace. Následně vodu upusťte pod trysky a sběrač. Nyní zakonzervujte vodu odměřeným množstvím přípravku ŘASA XXL 10g/10m3a vodu v bazénu mechanicky promíchejte. Bazén přikryjte plachtou a proveďte zazimování filtračního systému.

Speciální plováky rozložené úhlopříčně na hladině zabrání, aby vám rozpínající se led nepoškodil stěny bazénu. Bezplatným řešením jsou plastové kanystry/láhve naplněné pískem a nebo nemrznoucí kapalinou, aby vzpřímeně plavaly na hladině a zůstalo v nich ještě dostatečné množství vzduchu. Uzávěr nedotahujte úplně, nechte vzduchu možnost přes něj dýchat. A ještě jedna rada na závěr. Na jaře často váháme, zda už bazén odzimovat nebo zda ještě chvíli s tímto krokem vyčkat. Mezitím se voda otepluje a hrozí růst řas. V této době je možné alespoň 2× měsíčně dávkovat ŘASU XXL.


Přejeme příjemné léto a čistý bazén.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení